Platform voor de tuin- en groenprofessional
Belgarde stelt multi-inzetbare rupsdumper voor, snel om te bouwen tot houtversnipperaar
Een van de sterktes van de GTRD500: je kunt de robuuste kiepbak diep kiepen, zodat de lading volledig uitgestort wordt.

Belgarde stelt multi-inzetbare rupsdumper voor, snel om te bouwen tot houtversnipperaar

Al vele jaren maken zowel professionals als particuliere tuinliefhebbers dankbaar gebruik van de hakselaars van GTM Professional. Zij vertrouwen blindelings op dit krachtige en veilige gereedschap, vervaardigd en verdeeld door het familiebedrijf Belgarde. In het verlengde hiervan stelde de fabrikant in het voorjaar de GTRD500 voor, een unieke rupsdumper met hydraulisch kiepsysteem én uitwisselbaar met de rupsaangedreven houtversnipperaars van GTM Professional.

Welkom bij Belgarde, waar kwaliteit en veiligheid vooropstaan. In de engineeringafdeling in het Nederlandse Roosendaal wordt hard gewerkt aan de ontwikkeling en vernieuwing van eigen houtversnipperaars. Elke machine uit de uitgebreide lijn – van de 600- tot en met de 1800-reeks – voldoet aan de strengste Europese veiligheidsnormen en biedt een unieke combinatie van robuustheid, efficiëntie en optimaal gebruiksgemak. Bovendien is elke versnipperaar erg onderhoudsvriendelijk.

Ontdek de GTRD500 van GTM Professional, een unieke rupsdumper met hydraulisch kiepsysteem.

Lancering rupsdumper

Als fabrikant en distributeur van de machines van GTM Professional biedt Belgarde ook tal van andere tuinmachines en accessoires. In de lente van 2024 introduceerde GTM Professional een unieke dumper op de markt met een hydraulisch kiepsysteem. De nieuwe GTRD500 is uitwisselbaar met de rupsaangedreven houtversnipperaars van de machinefabrikant. Hierdoor is het perfect mogelijk om een 1300R of 1800R om te bouwen tot dumper, en omgekeerd. 

De multi-inzetbare GTRD500 – met een gewicht van 270 kilo en een laadvermogen van 500 kilo – is beschikbaar met Loncin- of Honda-motor. Deze krachtige machine is speciaal ontwikkeld voor tuinprofessionals om houtsnippers, boomstammen, straatstenen of ander zwaar materiaal te verplaatsen op de werkplek. Met een rupsonderstel dat gelijk is aan de 1300R of 1800R hakselaars van GTM Professional kan de zelfrijdende rupsdumper zich verplaatsen met een maximale snelheid van 4,5 km/u, met drie versnellingen vooruit en één achteruit. De 18 centimeter brede rupsbanden zijn ideaal voor drassig of ruw terrein, én bovendien perfect inzetbaar op steile hellingen tot 20°.

Transformatie naar hakselaar

Een van de sterktes van de GTRD500 is dat de robuuste kiepbak diep kan kiepen, zodat je de lading volledig kunt uitstorten. Dit bespaart onnodige extra handelingen tijdens het werk. Een andere belangrijke troef is de mogelijkheid om deze rupsdumper om te vormen tot hakselaar en omgekeerd. Wanneer je al in het bezit bent van een rupsaangedreven houtversnipperaar, hoef je enkel een transformatieset aan te schaffen die uit een kiepbak en hydrokit bestaat. Na de installatie van deze hydrokit is het wisselen tussen houtversnipperaar en dumper op het rupsonderstel zeer eenvoudig. Met slechts één sleutel en een hijswerktuig bouw je de machine binnen vijftien minuten om. Je hoeft dus geen aparte dumper en hakselaar aan te schaffen: met dit uitwisselbare systeem bespaar je budget, opslagruimte én machineonderhoud.

De multi-inzetbare GTRD500 – met een gewicht van 270 kilo en een laadvermogen van 500 kilo – is beschikbaar met Loncin- of Honda-motor.

Twee motorversies

Zoals al aangegeven, bestaat de GTRD500 in twee motorversies. Terwijl de Honda GX160-motor een vermogen levert van 4,8 pk/3,6 kW met een cilinderinhoud van 163 cc, klokt de Loncin G200F-motor af op een vermogen van 6 pk/4,4 kW en een cilinderinhoud van 196 cc. In beide versies gaat het om een zelfrijdende machine die je vlot in een laadbak of aanhangwagen kan manoeuvreren. Ook deze troef levert tijdwinst op!

In een mum van tijd bouw je deze dumper om tot een rupsaangedreven houtversnipperaar en vice versa.

Kom kennismaken

Wie deze nieuwe machine in de praktijk wil ontdekken, is van harte welkom op stand 9-100 bij Galabau in Nürnberg van 11 tot 14 september. Ook op de bosbouwbeurs in Jalhay (vlak bij Luik) op 5 oktober is het salesteam van Belgarde van de partij. Het team maakt je graag wegwijs in het aanbod van GTM Professional. In het najaar rolt het familiebedrijf trouwens ook de rode loper uit voor Vlaamse dealers tijdens haar trainingsdagen, met tal van praktische tips voor een optimaal onderhoud van tuinmachines. 

Heeft u vragen over dit artikel, project of product?

Neem dan rechtstreeks contact op met Belgarde BV.

Contact opnemen

Stel je vraag over dit artikel, project of product?

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Telefoonnummer +32(0)3 677 04 44 E-mailadres [email protected] Website www.belgarde.be

"*" geeft vereiste velden aan

Stuur ons een bericht

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Wij gebruiken cookies. Daarmee analyseren we het gebruik van de website en verbeteren we het gebruiksgemak.

Details

Kunnen we je helpen met zoeken?

Bekijk alle resultaten