NOA outdoor living
Op 27 maart 2025 opent NOA outdoor living haar deuren voor een inspirerende avond, georganiseerd in samenwerking met Louwers Mediagroep. Dit event staat volledig in het teken van de connectie tussen groen en stedelijke omgevingen. Wacht niet te lang om te registreren: als het enthousiasme net zo groot is als vorig jaar, zijn de plekken snel gevuld!
Tijdens ‘Landscapes & Urban Design Connected’ delen drie toonaangevende sprekers hun visie en ervaring op het snijvlak van groen en stedelijke ontwikkeling. Laat je inspireren door hun visionaire ideeën over hoe de stad van morgen er kan uitzien:
– Prof. Steffen Nijhuis – Landscape-based urbanism
Als hoogleraar aan de Technische Universiteit Delft is Steffen Nijhuis een internationaal erkend expert in duurzame stedelijke ontwikkeling. Zijn concept ‘Landscape-based Urbanism’ benadrukt het belang van het landschap als basis voor stedenbouwkundig ontwerp.
“Landschappelijke logica kunnen we inzetten voor stedelijke ontwikkeling op alle schaalniveaus”, aldus Nijhuis. Hij pleit voor een geïntegreerde aanpak waarin klimaatadaptatie, biodiversiteit en sociale inclusiviteit centraal staan. Van stedelijke parken tot straatprofielen, Nijhuis toont hoe landschappelijke logica steden veerkrachtiger, leefbaarder en ecologisch rijker maakt. Tijdens zijn keynote zal hij baanbrekende projecten en strategieën presenteren die groene ruimtes naar een hoger niveau tillen.
– Timo Cents – Verticale bossen en complexe stedelijke ruimtes
De Nederlandse landschaps- en stedenbouwkundig ontwerper Timo Cents is bekend van projecten zoals Wonderwoods in Utrecht, waar hij de natuur letterlijk naar nieuwe hoogtes tilde met verticale bossen.
“De ruimte in steden wordt schaarser en complexer, maar groen speelt een cruciale rol in de toekomst van onze stedelijke leefomgevingen”, legt Cents uit. Zijn werk toont hoe groene infrastructuur tegelijkertijd esthetisch, functioneel en duurzaam kan zijn. In zijn keynote neemt hij ons mee in de ontwikkeling van Wonderwoods, inclusief de uitdagingen en innovatieve oplossingen achter dit project.
– Louis De Jaeger – Changemaker in duurzame stadsontwikkeling
De Belgische landschapsarchitect, ondernemer, auteur en filmmaker Louis De Jaeger is een voorvechter van duurzame stedelijke transformatie. Zijn visie? Steden waarin mens en natuur in perfecte balans samenleven.
“De toekomst van stedenbouw ligt in een hernieuwde relatie tussen mens en natuur”, stelt De Jaeger. In zijn presentatie zal hij concrete strategieën en toekomstvisies delen om steden groener, veerkrachtiger en duurzamer te maken. Van eetbare stadslandschappen tot permacultuur en innovatieve stadsparken, De Jaeger biedt een inspirerende kijk op de stad van de toekomst.
Dit netwerkevent biedt niet alleen nieuwe inzichten, maar ook concrete ideeën en strategieën die direct toepasbaar zijn. Of je nu werkt als tuinarchitect, beleidsmaker of groenspecialist, je doet gegarandeerd waardevolle inspiratie op en krijgt de kans om nieuwe professionele connecties te leggen.
Mis deze unieke gelegenheid niet om de top van de sector te ontmoeten en mee te denken over de toekomst van onze steden!
Locatie: NOA outdoor living – Polydore Rensonstraat 9, Kruisem
Datum: donderdag 27 maart 2025
18:00 Ontvangst
18:30 Welkomstwoord
18:40 Keynote Prof. Steffen Nijhuis
19:00 Keynote Timo Cents
19:20 Keynote Louis De Jaeger
19:45 Apero in het NOA-park
20:15 Netwerkreceptie
De plaatsen zijn beperkt en uitsluitend toegankelijk voor professionals en ondernemers.
NOA outdoor living is niet zomaar een locatie, het is een creatief ecosysteem. Deze unieke hub, ontstaan uit de samenwerking tussen meer dan 30 high-end outdoor-merken, biedt op de 30.000 m² grote site in Kruisem een exclusieve ervaring op het gebied van luxe buitenleven. Van terrasoverkappingen en geïntegreerde verlichting tot unieke tuinmeubelen, NOA laat professionals en klanten zien hoe innovatieve buitenconcepten tot leven komen.
“Bij NOA outdoor living draait alles om samenwerking en inspiratie”, zegt Catherine Degreef, manager van NOA. “Het is een plek waar partners elkaar versterken en ideeën samenkomen. Hier zie je in een realistische setting hoe binnen- en buitenleven naadloos in elkaar overgaan. De locatie, de partners, de inspiratie en het netwerk vormden vorig jaar de perfecte basis voor ons evenement met Louwers Mediagroep, dat in geen tijd volgeboekt was. Dit bewijst hoe waardevol zo’n platform is om kennis uit te wisselen en nieuwe projecten te starten.”