Acterra ontwikkelt en produceert al 20 jaar bodemsubstraten met superkrachten, voor onder andere sportterreinen, daktuinen, boomaanplantingen en wadi’s. Na drie productiesites in Vlaanderen heeft het bedrijf nu ook een Waalse vestiging, aan de Samber in de haven van Charleroi.
De typische Waalse leem- en kleigronden zijn een zegen voor landbouwers, maar minder handig voor tuinaannemers of greenkeepers. Want als water niet snel genoeg wegloopt, staat een grasveld, golfterrein of natuurvoetbalveld al gauw blank, met schade als mogelijk gevolg. “Daarom ontwikkelde ik grondmengsels met bijzondere eigenschappen”, vertelt Bart Geerts, zaakvoerder van Acterra. “Ze zijn licht en luchtig, zodat overtollig water direct in de bodem dringt. Afvoer naar de riolering is niet nodig. Tegelijk zijn ze sterk genoeg om intensief gebruik aan te kunnen.”
De TerraViva® Dressgrond is een mengsel van organisch rijke grond en fijn, zoet zand. Daardoor krijgen grassen voldoende ademruimte en laat de bodem makkelijker water door. De TerraViva® Root Zone Mix is een combinatie van zoet zand met duurzame koolstof. Door de lichte structuur neemt de bodem sneller voedingsstoffen op en voert hij overtollig water efficiënt af. Het resultaat: gezonde, groene grastapijten die tegen een stootje kunnen.
In 2025 opende Acterra zijn vierde productiesite, bij Euroports Charleroi. “Zo zijn we ook beter bereikbaar voor Waalse greenkeepers en tuinaannemers”, zegt Geerts. “De site is volledig overdekt, zodat onze gronden droog blijven. Dat scheelt in gewicht als je met onze substraten aan de slag gaat.” De ligging aan het water is een bewuste keuze, benadrukt de zaakvoerder. “We leveren onze substraten per schip. Zo halen we vrachtwagens van de weg en verkleinen we als duurzaam bedrijf onze ecologische voetafdruk nog verder.”