In het Limburgse Zepperen, een deelgemeente van Sint-Truiden, heeft Dekens.group zich de voorbije jaren ontwikkeld tot een vaste waarde voor landbouwers, fruittelers, tuinaannemers en groendiensten. Wat in 2007 begon als een kleine landbouwgarage, is vandaag een specialist in verkoop, onderhoud en herstellingen van land- en tuinbouwmachines. Een belangrijke motor achter die groei is de samenwerking met Machines De Schutter. Tom Swinnen, Sales Representative van Dekens.group, licht toe hoe beide bedrijven elkaar versterken.
“Dekens.group werd opgericht door de broers Gert en Jeroen Dekens, die opgroeiden in een tuinbouwfamilie en hun passie voor techniek omzetten in een eigen onderneming”, vertelt Tom Swinnen. “Vandaag telt het familiebedrijf acht vaste medewerkers.”
“We bevinden ons in een streek waar fruitteelt, akkerbouw, veeteelt en groenbeheer allemaal sterk vertegenwoordigd zijn. Daardoor hebben we een zeer divers klantenbestand, van landbouwbedrijven tot tuinaannemers, groendiensten en gemeentebesturen. Die diversiteit vraagt ook een breed aanbod aan machines en oplossingen”, zegt Swinnen. Dat brede gamma omvat tuin- en parkmachines van onder meer Husqvarna, Toro, Nibbi, Blue Bird en Negri, maar ook landbouwmerken zoals Antonio Carraro en Massey Ferguson.

De samenwerking met Machines De Schutter ontstond ongeveer zeven jaar geleden vanuit een concrete vraag van klanten. “We waren op zoek naar kwalitatieve motoculteurs en kwamen zo terecht bij Nibbi, toen al een absolute referentie in zijn segment”, legt Swinnen uit. “Van daaruit hebben we onze samenwerking stap voor stap uitgebreid naar andere merken die door MDS worden ingevoerd. Vandaag verdelen we onder andere de merken Nibbi, Blue Bird en Negri. Mogelijk voegen we daar in de toekomst ook Kiva aan toe.”
Volgens Swinnen gaat een succesvolle samenwerking veel verder dan machines. “Voor ons is service na verkoop minstens even belangrijk als het product. Machines moeten blijven draaien en klanten verwachten snelle ondersteuning wanneer dat nodig is. MDS heeft zich daarin bewezen als een bijzonder betrouwbare partner.”

Wat maakt de samenwerking met MDS zo sterk? “Marco Luyten en zijn team combineren technische expertise met een heel praktische aanpak. Ze kennen hun machines door en door en bieden ons uitstekende ondersteuning, zowel tijdens het verkoopproces als achteraf”, vertelt Swinnen.
Ook de flexibiliteit van de importeur speelt een belangrijke rol. “Machines zijn doorgaans goed beschikbaar en worden grondig getest voordat ze op de markt komen. Tijdens dealerdagen krijgen we bovendien de kans om nieuwe machines uitgebreid te leren kennen. Dat helpt ons om klanten correct te adviseren. En last but not least investeert MDS sterk in kennisdeling en netwerking. Daardoor leren we niet alleen de machines beter kennen, maar kunnen we ook ervaringen uitwisselen met andere professionals uit de sector.”

Net zoals andere dealers ziet ook Dekens.group de vraag naar elektrische machines toenemen. “Waar accu-aangedreven toestellen vroeger vooral in het kleinere segment opdoken, zien we ze vandaag steeds vaker in professionele toepassingen terugkomen”, zegt Swinnen. “Batterijen worden krachtiger, gaan langer mee en laden sneller op. Daardoor worden elektrische oplossingen ook interessant voor zwaardere toepassingen. Klanten kijken steeds vaker naar de totale gebruikskost en ontdekken dat elektrisch op lange termijn een interessante keuze kan zijn. Die evolutie zagen we trouwens ook tijdens de recentste editie van Demo Groen, waar veel bezoekers vragen stelden over elektrische machines.”