Een wadi waar je gewoon over wandelt, fietst of zelfs met een vrachtwagen over rijdt. Dat kan. TerraViva® Aqua Mobilis van Acterra is ideaal voor bedrijventerreinen en woonprojecten waar elke vierkante meter telt.
Een wadi aanleggen lijkt eenvoudig: een ondiepe kuil graven en het regenwater zijn weg laten zoeken. Zo eenvoudig is het niet. Op een leem- of kleibodem infiltreert het water veel trager. Daardoor heb je al snel een grote wadi nodig en verlies je kostbare ruimte die je voor niets anders kan gebruiken.
“Dat kan anders”, zegt Bart Geerts van Acterra. “TerraViva® Aqua Mobilis oogt als een gewoon grasveld, maar onder het grindklavergazon zit een doordachte opbouw van RevivA®-substraten. Die bufferen het regenwater razendsnel en laten het vervolgens gecontroleerd in de ondergrond infiltreren. Zo halen we infiltratiesnelheden die vergelijkbaar zijn met zandgrond, ook op leem- en kleigronden.”

Het grote verschil met een klassieke wadi? Je blijft de ruimte gewoon gebruiken. De afwerking met RevivA® Grindklavergazon creëert een stevig en onderhoudsarm grasoppervlak. De microklaver voorziet het gras bovendien op natuurlijke wijze van stikstof, waardoor je minder hoeft te bemesten.
Een speelpleintje, een brandweg of een toegangsweg? Het kan allemaal. Ook zwaar verkeer vormt geen probleem. TerraViva® Aqua Mobilis is berekend op aslasten tot dertien ton. Ook een brandweerwagen of vrachtwagen kan er dus probleemloos over rijden. Zelfs als er na een stevige regenbui nog enkele centimeters water op staan, kun je de wadi al snel opnieuw gebruiken.
“Waarom zou je kiezen tussen een graszone, een toegangsweg of een wadi als je die perfect kunt combineren?”, zegt Bart Geerts. “Je voldoet aan de hemelwaterverordening, zonder kostbare ruimte op te offeren.”